Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

22 lipca 2022

Zobacz, gdzie zamówić urządzenie do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to różne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu ucisku, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do masażu uciskowego – wskazania do wykorzystywania

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie używają aparaty do drenażu limfatycznego, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody rękaw naciska na kończynę, pobudzając w ten sposób krążenie chłonki. Istnieje mnóstwo wskazań do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To w głównej mierze obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu i wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się też dość popularna wśród sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego

Ogromne możliwości użycia urządzeń do presoterapii przyczyniło się mocno do ulepszenia tych aparatów. Współcześnie osoby chętnie stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą przenośnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy drenaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, zatem bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samodzielnie, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. zakrzepica bądź choroby wirusowe oraz bakteryjne, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]