Bagażnik na relingi – nie kupisz go do każdego auta

5 listopada 2019

Znajdź uchwyty samochodowe na ebagaznik.pl

Podróż samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne podczas urlopu akcesoria. Najczęściej nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wymienić w szczególności narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Pakowność samochodu w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym sprzętom osłonę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bo posiada opływową budowę. Do jego założenia potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednakże, aby dobór modelu odpowiedniego do budowy naszego auta oraz sam montaż zlecić zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony przewóz rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem SUPy, narty czy rowery. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo pokrywie. To drugie rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Adres firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]