Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

6 lutego 2020

Więcej o bryczesach na horse-trade.pl

Jazda konna wymaga nie tylko godzin pracy, dużych pokładów cierpliwości i sporych wyrzeczeń, ale też odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz nabyć wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Szeroki wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi przylegają do siodła, dzięki czemu zmniejszają zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być obcisłe i elastyczne, a jednocześnie nie krępować ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym jeździec czuje się w pełni swobodnie.

Jak kupić najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich warto upewnić się czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wykonywany z skóry ekologicznej, silikonu bądź innych surowców zapewniających porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje też uda i łydki, lub kolanowy. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one mieć warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort cieplny w czasie jazdy. Znaczenie mają też walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek czy liczne kieszonki.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]