Bursztyn

17 września 2020

Jeśli potrzebujesz biżuterii z bursztynem, koniecznie odwiedź ten adres

Biżuteria z bursztynem nadal jest popularna – zarówno u młodych ludzi, jak i nieco starszych osób. Zainteresowanie nią nie może bądź co bądź zaskakiwać – bursztyn jest wszak jednym z najatrakcyjniejszych materiałów, a swoboda jego w nadawaniu mu różnych kształtów sprawia, że wyprodukowane z niego naszyjniki mogą dopasować się do najróżniejszych mód. Aby cieszyć się jej wyglądem, powinniśmy o nią właściwie zadbać. Jak? Przeczytajcie nasz poradnik.

Biżuteria z bursztynem – jak ją przechowywać?

Jantar to nadzwyczaj wrażliwy surowiec – dlatego biżuteria z bursztynem bezwzględnie musi być przechowywana w odpowiednich warunkach. Bursztynowy wisiorek należy owinąć jedwabną szmatką, a następnie dokładnie zapakować w plastikowy worek i włożyć do drewnianego pudełka. Musimy też pamiętać, by w pojedynczym opakowaniu nie trzymać kilku ozdób – mogą się bowiem porysować.

Konserwacja biżuterii z bursztynem

Bursztyn nie toleruje mocnych substancji czyszczących. Lepiej zatem zrobimy, wybierając do jego czyszczenia łagodniejsze substancje – na przykład mleczko migdałowe albo kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem musi być czyszczona miękką szmatką, nieznacznie nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie może być jej zbyt dużo.

Wiekowa biżuteria z bursztynem

Odkopałeś w szafie wiekową biżuterię z bursztynem? Zapewne stale robi niesamowite wrażenie, ale czas odcisnął na niej swoje piętno. Czy da się ją odrestaurować? Podchodząc do tego samodzielnie, możesz jedynie jeszcze bardziej ją uszkodzić – najlepiej więc postąpisz, zwracając się o pomoc złotnika.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]