Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

27 marca 2024

Znajdź okiennice wewnętrzne na https://bit.ly/3jVhWKg.

Planując aranżację pomieszczenia, z rzadka przeznacza się wiele uwagi na dekorację okien. W większości wypadków wybiera się szablonowe rozwiązanie, czyli firanki i zasłony, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednak jest jeszcze inne mniej znane w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Shuttersy – nowinka w polskich domach

Podstawową właściwością shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych ruszają się, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od fantazji lokatorów. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, PCV, jak również z płyt MDF. Shuttersy instaluje się przede wszystkim na oknach, aczkolwiek wyśmienicie sprawdzają się też na drzwiach garderoby. Okiennice ozdobne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie widuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale większość z pewnością w kinie bądź w telewizji, ponieważ tego typu okiennice są często stosowane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w RPA oraz w krajach śródziemnomorskich.

Wewnętrzne okiennice typu shutters nadają pomieszczeniom niesłychanie ciekawy wygląd

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters doskonale wyglądają, mają one też praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować użycie energii słonecznej: latem hamować nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – utrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów aranżacyjnych i da się je założyć je na większości okien. Wykonuje i montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są z pewnością droższym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom bardzo elegancki wygląd, dzięki czemu podnoszą wartość posesji. Wypada także uwydatnić, że kąt lameli shuttersów jest regulowane bez stosowania sznurów, co właściciele psotnych psów i kotów oraz rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby wplątać się zwisające linki, uznają na pewno za spory plus.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]