Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

25 lutego 2019

Szukasz toczka jeździeckiego? Sprawdź https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, ze względu znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej można nabyć dwa rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować stosownymi atestami, a także pozwalać na regulację rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask jeździecki nie warto także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszej miejscowości nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]