Czym umyjemy podłogi? Najlepiej profesjonalnymi mopami

24 stycznia 2020

Zobacz, gdzie nabyć mopy do mycia podłóg, wejdź na verdeavis.pl

Mycie podłogi wydaje się bardzo łatwym obowiązkiem – niezbędne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia bądź znaczną powierzchnię. Wtedy warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, używanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Cechy najlepszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim 2 czynniki – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego solidność. Należy również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma służyć do mycia podłóg o dużej powierzchni – przykładowo sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach.

Mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i wydajnie myć posadzki. Praktycznie jednakowo istotne są też dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Powinien on być w miarę lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu użytkownika. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a właściwie dobrane w dużym stopniu upraszcza i skraca czas pielęgnacji podłóg. W czasie sprzątanie rozległych powierzchni zalecamy używać zestawu mopa z wiadrem.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]