Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

29 lipca 2020

Urządzając dom, rzadko poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. W większości wypadków decyzja pada na szablonowe aranżacje, to znaczy firany i zasłony, które czasami łączone są dodatkowo z roletami. Jednak jest jeszcze inne zdobywające sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice wewnętrzne typu shutters.

Z czego wytwarzane są shuttersy

Głównym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych ruszają się, tym samym można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, w zależności od zachcianek mieszkańców. Wytwarza się je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy zakłada się najczęściej na oknach, aczkolwiek wyśmienicie sprawdzają się też na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie element okna, który w naszych domach widuje się w dalszym ciągu stosunkowo rzadko, ale gros z nas z pewnością kina czy ekranu telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są często używane na terenach z gorącym klimatem, czyli w USA i w krajach śródziemnomorskich.

Ozdobne okiennice typu shutters pasują do rozmaitych stylów wnętrz

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko świetnie się prezentują, ale mają również przydatne funkcje. Dzięki nim można pasywnie regulować wykorzystanie energii słonecznej: w gorące miesiące ograniczać gromadzenie się ciepła w domu, a zimą – zatrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy świetnie komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i nie ma zwykle przeszkód, aby umieścić je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niezwykle wytworny wygląd, dzięki czemu podnoszą wartość posesji. Wypada dodatkowo uwydatnić, iż kąt lameli shuttersów jest ustawia się bez użycia łańcuszków, co właściciele psotliwych zwierząt lub rodzice dzieci, które rozerwać zwisające linki, uznają na pewno za dodatkowy atut.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]