Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

10 czerwca 2019

Rolety dzień i noc są jednym z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla osób, które pragną mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. To też doskonały pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, pokoju dziecka lub gabinetu, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Roleta dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale innych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Odpowiednio dopasowana barwa ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, więc trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień noc – dalsze przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których nadmiar światła może przeszkadzać w odpoczynku lub spaniu, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub natężenia światła , na przykład podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się także w każde awangardowe wnętrze, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli chcesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.