Dobra kawa w domu taniej niż w kawiarni – o kapsułkach do ekspresu

27 listopada 2019

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się także ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go zwykle w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu równie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian lub fantazyjnie przygotowaną udajemy się na ogół do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do ekspresu? W zasadzie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą robotę za nas.

Kawa w kapsułkach – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to również nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kafeterii, jest to zazwyczaj ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich znaczną zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. Współcześnie do wszystkich wziętych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można kupić pasujące kapsułki.

Adres firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]