Elektrozaczepy – w domofonach, furtkach i bramach
20 stycznia 2019
Elektrozaczepy stanowią ważny element konstrukcyjny furtek, drzwi wejściowych i instalacji domofonowych zarówno w mieszkaniach prywatnych, biurowcach, zakładach pracy, jak i blokach. Jak one działają i z czego są wykonane współczesne zaczepy elektromagnetyczne?
Zaczepy elektromagnetyczne – stawiaj na pełne bezpieczeństwo
Elektrozaczep pozwala na otwieranie i blokowanie na odległość furtek lub drzwi, przez co zabezpiecza konkretne pomieszczenia lub posiadłość przez wtargnięciem jednostek niepożądanych. Elektrozaczepy są szeroko wykorzystywane na klatkach schodowych budynków mieszkalnych, przy furtkach domów jednorodzinnych, jak również w innego typu budynkach, które należy strzec. Z uwagi na to, że elektrozaczepy są często instalowane na zewnątrz obiektów, obecne w sprzedaży produkty wytworzone są z najwyższej jakości metalu odpornego na korozję oraz negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Niezwykle znacząca jest także solidność tych elementów, bowiem są one poddawane naciskom o ogromnej mocy – w przypadku zaczepów elektromagnetycznych użytkowanych w obiektach prywatnych powinny znieść nacisk do 300 kg, natomiast przy systemach ciężkich aż do jednej tony.
Elektrozaczepy – jak dobrać idealny model?
Rodzaj elektrozaczepu trzeba dostosować do typu drzwi i profilu ościeżnicy. Na rynku znajdziemy elektrozaczepy do drzwi lewych, prawych, a także modele do zastosowania przy drzwiach dwuskrzydłowych. Oprócz tego dostępne są produkty płaskie, krótkie, długie, kątowe, z wyłącznikiem i pamięcią. Nowoczesne modele mają również funkcję umożliwiającą czasowe otwarcie drzwi bez blokowania.