Jakie właściwości mają lampy solne?

11 listopada 2023

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały gigantyczną popularność. Należy przyznać, że są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz, gwarantującym nastrojową atmosferę. Jakkolwiek czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić także korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne

Lampy solne to nie jedynie ładne dekoracje wnętrz mieszkalnych, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, odkopanych z kopalni, a następnie wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, subtelne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery ma prawo dostarczyć ulgę osobom cierpiącym na alergie lub problemy z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy uważają, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń wytwarzanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie atrakcyjne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również potencjalne źródło wigoru oraz właściwego humoru.

Adres firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]