Katarek do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

16 sierpnia 2018

Przeziębienie u niemowlaka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tego schorzenia i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak go lekceważyć. Nieusuwana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może podrażnić uszy oraz inne części układu oddechowego, czego rezultatem bywa rozwój takich chorób jak zapalenie zatok bądź ucha. By tego uniknąć, należy odsysać katar za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosie naszego dziecka. Jak zatem zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie odessie wydzielinę

Metod na odciągnięcie wydzieliny z nosa niemowlaka jest wiele. Najpopularniejszy z nich to z całą pewnością gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą bywa dla pociechy bardzo nieprzyjemne. Tym należy wyjaśnić sobie popularność innego typu odciągaczy, które są wygodniejsze i wydajniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej złożone modele to aspiratory do odkurzacza lub zasilane własnym silniczkiem.

Czy warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Katarek jest przykładem aspiratora do odkurzacza. Wspomniany odciągacz wydzieliny jest prosty w obsłudze i niezwykle efektywny, co wynika z jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko usuwa wydzielinę, ale też wpierw ją rozcieńcza, co pozwala na całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co łagodzi objawy kataru i poprawia samopoczucie dziecka. Jest on dostępny w 2 wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 55 zł).