Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

20 czerwca 2019

Kontenery produkcja. Więcej szczegółów na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak sporo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które materiały można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy stolarki otworowej, zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, jak również gruz, złom – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w półpłynnych lub płynnych idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o większych rozmiarach niebędących odpadami czy też wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]