Kontenery na odpady – nie tylko na gruz, złom i śmieci

2 sierpnia 2019

Co powinieneś wiedzieć o kontenery producent?

Kontenery na odpady specjalne powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Z jakiego powodu warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich budowa

Wśród dostępnych na rynku pojemników specjalnego przeznaczenia rozróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, niebezpieczne, sypkie oraz płynne. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, która uniemożliwia wylewanie się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z podłogą posiadającą mocowania do zabezpieczenia ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały sypkie mogą również posiadać uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte używane do gromadzenia i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]