Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy dla każdego typu cery

5 maja 2020

Szukasz kremów przeciwzmarszczkowych do cery? Wejdź na houseofbeauty.com.pl

Także młodzieńcza skóra bez mankamentów wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować tok wyniszczania się tkanek i tym samym dłużej utrzymać je w dobrym stanie. W największej mierze dotyczy to cery twarzy, która jest najbardziej narażona na powstawanie nieestetycznych zmian, wśród których zmarszczki są szczególnie przykre dla kobiet, jak i mężczyzn. W związku z tym tak istotne jest, aby stosować właściwe kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do wieku oraz typu skóry. Na szczęście nie jest to skomplikowane, ponieważ na rynku dostępne są kosmetyki dostosowane do każdego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jakie czynniki są w nich użyte?

Jednym z głównych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy nierzadko zawierają mocznik – komponent, który łączy cząsteczki wody i w ten sposób powstrzymuje jej utratę, a ponadto czyni skórę bardziej miękką. Kosmetyki tego typu zawierają także tłuszcze nazywane ceramidami, które także uniemożliwiają utratę wody, gdyż zapełniają obszary pomiędzy komórkami skórnymi. Znaczącym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest także skwalen. Jest to substancja wchodząca w skład naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. We właściwym nasyceniu skwalen niszczy wolne rodniki i inne szkodliwe elementy, a jednocześnie pozwala substancjom odżywczym przeniknąć głębiej w skórę.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy

Kremy na zmarszczki można podzielić na kilka typów. Głównym kryterium podziału jest wiek użytkownika, do którego kierowany jest konkretny preparat. Przy jego doborze warto także wziąć pod uwagę, do pielęgnacji której części ciała został on opracowany – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się składem od kremu do szyi lub pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]