Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

23 października 2020

Lampę solną zamówisz na superbutelki.pl

Niewielkie ozdoby z kamienia i minerałów od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wypraw po świecie, a czasem nabywamy impulsywnie, bowiem pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Sporadycznie aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj to po prostu dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wykonać obiekty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przeważnie lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne są ładne i bez problemu dopasujemy je do aranżacji domu, bo są dostępne w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bo nie ma kamieni o jednakowych kształtach ani strukturze krystalizacji. Niezmiernie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem takich lamp, nadają im bardziej regularne formy, m.in. walca bądź sześcianu.

Lampy solne – z ich pomocą skuteczniej się wyciszysz

Wiele ludzi sądzi, iż lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy generowania anionów, równoważących te wyzwalane przez wszechobecna elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi osobom chorym na na alergię czy astmę. Blask, jaki emitują te lampy, jest subtelny i kojący, toteż zaleca się stosowanie ich ludziom, którym dokucza brak snu albo stres, dlatego iż z ich pomocą można skuteczniej się odstresować. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a duże bloki z soli himalajskiej używa się w dekoracji wnętrz oraz gastronomii.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]