Maseczka ochronna na twarz – nie tylko dla służby zdrowia

9 kwietnia 2020

Jeszcze do niedawna maseczka ochronna kojarzyła się wyłącznie z medykami bądź chińskimi turystami zwiedzającymi Polskę. W ostatnim czasie z powodu szerzących się cyklicznie niebezpiecznych chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową, jednorazowe maseczki na twarz oraz te, których można używać kilka razy, są przez Polaków noszone każdego dnia.

Do czego używana jest maska ochronna na twarz?

Maski ochronne przykrywają nos oraz usta, dzięki czemu ograniczane jest zagrożenie przedostania się bakterii i wirusów do organizmu przez śluzówkę. Niektóre maski wyposażone są w przezroczystą przyłbicę z tworzywa sztucznego, która całkowicie zabezpiecza twarz, a zwłaszcza oczy, przez które także może dojść do infekcji. Maseczki na twarz powinny być wykorzystywane przez lekarzy, pracowników przychodni i policjantów, którzy są szczególnie narażeni na bezpośredni, ciągły kontakt z osobami aktywnie zarażającymi. Zdrowym ludziom takie maseczki posłużą do zabezpieczenia przed groźnymi zarazkami podczas korzystania z transportu publicznego czy pracy. W okresie zagrożenia zarażeniem się bardzo groźnym koronawirusem COVID-19 jest to bez wątpienia koniecznością.

Jaką maseczkę wielorazową do powszedniego wykorzystania?

Maska na twarz musi mieć kontakt ze skórą jedynie nie drażniącą warstwą materiału, przykładowo bawełny. Maski ochronne powinny być komfortowe i umożliwiać bezproblemowe oddychanie. Rekomenduje się kupować maski na twarz, które szyte są z certyfikowanych materiałów filtracyjnych wykorzystywanych w branży medycznej i które przed zapakowaniem zostały ozonowane. Niektóre maseczki można używać wielokrotnie, rzecz jasna pod warunkiem zastosowania wskazówek zawartych w instrukcji do nich załączonej.

Adres firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]