Maska jednorazowa – bariera dla wirusów i bakterii

11 kwietnia 2020

Chcesz nabyć maskę ochronną? Koniecznie odwiedź tę stronę

Na początku 2020 r. na cały glob padł strach spowodowany szybko rozprzestrzeniającą się nową chorobą COVID-19, która przenosi się drogą kropelkową. W przeciągu miesiąca zwiększył się więc popyt na przeróżne produkty zabezpieczające, w tym na maseczki jednorazowe.

Z jakiego powodu jest nam niezbędna maseczka jednorazowa?

Obok żelu antybakteryjnego, jednorazowe maski są teraz najbardziej poszukiwanym środkiem ochrony osobistej, pomocnym nie tylko lekarzom, ale również zwyczajnemu Polakowi. Są nie do zastąpienia w czasie podróży do pracy czy zakupów, a więc tam, gdzie spotyka się większe grono ludzi nam nieznanych. Dlaczego warto je zakładać? Maseczka jednorazowa zakrywa usta oraz nos, tym samym zmniejsza ryzyko dotarcia patogenów do błon śluzowych. Mówi się często, że powinny nosić ją przede wszystkim osoby chore, jednak dla osób zdrowych też są one posiłkową zaporą chroniącą przed możliwą stycznością z wirusami i drobnoustrojami, które może przekazywać osoba zakażona, nie okazująca jeszcze symptomów infekcji.

Jak zaopatrzyć się w jednorazową maskę filtrującą?

Prostą maskę jednorazową można uszyć samodzielnie, aczkolwiek najlepiej zamówić taką, wyprodukowaną z materiałów filtrujących stosowanych w medycynie. Jednorazowe maseczki ochronne szyte fabrycznie charakteryzują się również lepszą solidnością oraz jakością. Istotnym elementem takich masek są powłoki stanowiące filtr celulozowy. Mają one również wyższą gramaturę. Nawet jeżeli na krótkie wypady do sklepu zdecydujemy się założyć maskę jednorazową i tak użyjmy takiej, która nie wywołuje podrażnienia skóry i daje wygodę. Po zdjęciu maski postępujmy zgodnie z zaleceniami producenta, aby bezpiecznie ją zutylizować.

Adres firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]