Meble ogrodowe z drewna – alternatywa dla plastikowych krzeseł i stołów

15 kwietnia 2022

Jeśli chcesz kupić komplet ogrodowy, koniecznie wejdź na https://rabwood.sklep.pl/pl/c/Meble-ogrodowe/18.

Meble, które kupujemy do mieszkania muszą być ładne, komfortowe i trwałe. Natomiast całkowicie inaczej patrzymy na meble do ogrodu. Na polskich działkach i w ogródkach prym wiodą plastikowo-metalowe stoliki oraz krzesła. Jednak nic tak wspaniale nie harmonizuje się z intensywną zielenią naturalnego otoczenia jak klasyczne ogrodowe meble drewniane.

Komplet ogrodowy – obowiązkowe wyposażenie działki i ogrodu

Jeśli dysponujemy większym ogrodem wypada urządzić go tak, żeby w gorące miesiące dało się w komforcie odpoczywać jak również jeść pod gołym niebem. Podstawowym wyposażeniem działki czy ogrodu powinien być wobec tego komplet ogrodowy – spory stół razem z zestawem krzeseł w ilości wystarczającej dla wszystkich mieszkańców oraz ich potencjalnych gości. Jeśli teren zielony jest na tyle przestronny, iż biegnie przez niego kilka dróżek czy uformowany w nim został zakątek z oczkiem wodnym, warto zdecydować się na postawienie w tych lokalizacjach drewnianej ławki ogrodowej, na której można przycupnąć albo nawet się położyć i napawać się otaczającą nas przyrodą. Lecz nawet gdy brak przestrzeni na rozstawienie dużego zestawu ogrodowego, warto wygospodarować miejsce na 2-3 drewniane leżaki ogrodowe, które w każdej chwili można rozłożyć, żeby cieszyć się słoneczną kąpielą.

Plusy drewnianych kompletów do ogrodu

Drewniane są wyjątkowo mocne, a przy tym bardzo dobrze prezentują się postawione w centrum zieleni, jak i jako meble balkonowe lub tarasowe. Drewno podkreśla wiejski charakter otoczenia, jednak nie świadczy to o tym, iż meble ogrodowe z drewna muszą być sztampowe i nudne. Drewno umożliwia szeroką personalizację. Meble da się przemalować na rozmaite barwy pasujące do danej aranżacji przestrzeni. Można również podkreślić ich naturalność – należy po prostu zastosować stosowna bejcę. Przeciwnie do swoich odpowiedników z plastiku, ogrodowe komplety drewniane przetrwają wiele lat, o ile ich właściciel będzie pamiętał o ich starannej pielęgnacji. Jeżeli meble będą regularnie olejowane i impregnowane według instrukcji producenta, niekorzystne warunki atmosferyczne będą mieć śladowy wpływ na ich eksploatację. I co prawdopodobnie najistotniejsze dla osób kochających przyrodę – meble drewniane są najbardziej eko opcją, jeśli idzie o aranżację działki. Nawet jeżeli z powodu zużycia przyjdzie czas, aby je wyrzucić, jest to odpad biodegradowalny o nikłym szkodliwym oddziaływaniu na ekosystem.

Adres firmy:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]