Mocne strony rolet podgumowanych

25 stycznia 2019

W najupalniejsze dni w roku Twój dom nagrzewa się do wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu są rolety podgumowane. W upalne lato i słoneczną wiosnę przed wyjściem z domu zaciągnij okna roletami podgumowanymi i jak wrócisz raduj się nienagrzanym, chłodnym pomieszczeniem, stworzonym do relaksu. Ten typ rolety w pełni nie przepuszcza promieni słonecznych. Jak funkcjonuje roleta podgumowana? W których pomieszczeniach spisze się najlepiej? Tutaj się tego dowiesz.

Atuty rolety podgumowanej

Główną zaletą rolety podgumowanej jest to, iż powoduje ona stuprocentowe zaciemnienie wnętrza. Gruba guma na rolecie nie wpuszcza światła do pokoju, tym samym wnętrze się nie rozgrzewa. Najczęściej latem utrzymanie w pomieszczeniach optymalnej temperatury jest kłopotliwe. Jeżeli nie masz klimatyzatora, to kup ten rodzaj rolety. Rolety podgumowane najczęściej są montowane we wnętrzach, takich jak kuchnia czy łazienka, ale również w mocno nasłonecznionych pokojach. Brak przeciwwskazań, by były ozdobą Twojego salonu albo sypialni.

Jaką roletę podgumowaną wybrać?

Roleta podgumowana najczęściej występuje w wersji produktu 100% zaciemnienia. Jeżeli poszukujesz przesłony do nasłonecznionego albo mocno przeszklonego pomieszczenia, to ten typ sprawdzi się idealnie. Także pokoje, w których szukasz spokoju lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak sypialna, salon oraz gabinet, to znakomite pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do innych detali pokoju lub wybierz barwę w absolutnie kontrastującą z nimi. Rolety mogą być nowoczesnym lub klasycznym dopełnieniem wnętrza, jednak wszystko jest zależne od Twojej inwencji i koncepcji ich aranżacji.