Nie wiesz jaki kask na motor kupić? Sprawdź nasz poradnik

27 listopada 2020

Zobacz, gdzie zamówić kask, wejdź na www.legato-motocykle.pl.

Każdy pasjonat jednośladów ma świadomość, że fundamentem posiadania minimum ochrony podczas jazdy jest nałożenie kasku. Nieistotne, czy motocykl jest naszym jedynym środkiem transportu, czy używamy go rekreacyjnie – na każdą jazdę musimy założyć kask motocyklowy, ponieważ taki obowiązek nakładają na nas przepisy kodeksu drogowego. Ich złamanie grozi mandatem oraz punktami karnymi, lecz może mieć też daleko poważniejsze konsekwencje – w razie wypadku prowadzący (albo jego pasażer) nie posiadający kasku narażeni są na bolesne obrażenia, a niejednokrotnie i śmierć.

Otwarte i szczękowe – typy kasków motocyklowych

Kaski motocyklowe różnią się od siebie wzornictwem i zastosowaniem. Są 4 podstawowe warianty kasków:
Kaski otwarte nie posiadają wcale części osłaniającej szczękę – skorupa zabezpiecza jedynie górną część głowy. Nie mają dużej wagi, ale nie gwarantują wysokiego poziomu bezpieczeństwa, stąd rekomendowane są dla kierowców poruszających się na motorach rozwijających niską prędkość (np. choppery) i na skuterach.
Kaski crossowe, czyli kaski enduro albo off-road, to kaski dające maksymalny poziom bezpieczeństwa, które używane są do jazdy w terenie. Cechują się brakiem szybki, bardziej aerodynamiczna konstrukcją i lekkością. By z niego korzystać należy wyposażyć się także w gogle.
Kaski integralne są uniwersalne i tym samym bodajże najczęściej wybierane przez motocyklistów, bo można je wykorzystać do jazdy na skuterze, jak również na motorze szosowym, sportowym. Ich charakterystycznym atrybutem jest jednolita struktura, co powoduje, że są one uznawane za bardzo bezpieczne, choć niezbyt komfortowe.
Kaski szczękowe – ich określenie pochodzi od tego, iż posiadają poruszający się (podnoszony i opuszczany) element części szczękowej. To sprawia, iż są bardzo komfortowe – da się w nich bez problemu zaczerpnąć powietrza, rozmawiać z kimś, czy napić się wody bez konieczności zdejmowania kasku.

O co dopytać przed kupnem kask motocyklowego?

Kupując kask na motocykl pamiętajmy, że po drogach w Polsce można jeździć wyłącznie z kaskami mającymi homologację, więc dopytajmy o to zawsze przed zakupem. Ponadto zwróćmy uwagę między innymi na to czy wypatrzony przez nas kask jest wykonany z materiałów najlepszej jakości, czy wyściółka sprawnie odprowadza wilgoć i czy wentylacja kasku jest sprawna.

Adres firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]