Obuwie motocyklowe – dobierz je właściwie

9 grudnia 2020

Jeśli chcesz zamówić buty motocyklowe, koniecznie wejdź na www.legato-motocykle.pl.

Buty motocyklowe, podobnie jak i inne elementy odzieży dla motocyklistów, rewelacyjnie się prezentują i z pewnością niejedna osoba chce je kupić z powodu samego ich designu. Niemniej jednak ich najważniejszymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motorem oraz ochronę stopy i goleni w czasie ewentualnego wypadku.

Rodzaje butów na motor

Nie tylko nowi kierowcy, ale także osoby od dłuższego czasu zainteresowane jazdą na motorze, miewają problem z tym, jakie buty motocyklowe będą dla nich najodpowiedniejsze. W sklepach z ubraniami i dodatkami dla motocyklistów dostaniemy kilka rodzajów butów. To między innymi:
1. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające zaledwie do kostki, które są doskonałe na dość wolną, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko udziału w wypadku jest zdecydowanie mniejsze, dlatego też ochrona stopy nie jest tu najważniejsza. Ich walorem jest natomiast wyjątkowa wygoda, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy nie jedziemy na motorze bądź skuterze.
2. Buty enduro czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na drogach ekspresowych, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie prawdopodobieństwo urazów i wypadków jest bez wątpienia większe. Buty na motor sportowy posiadają stosowne zabezpieczenia redukujące ryzyko złamania kości stopy bądź goleni i przetarć skóry. To obuwie jest długie, sztywne i ciężko się w nich poruszać na piechotę.
3. Buty turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Kończą się powyżej kostki, często do połowy łydki i wytworzone są z materiałów ochraniających nogę przed wilgotnością.

Kupuj buty motocyklowe cenionych producentów

Kupując buty na motor trzeba na początku określić, jakie mają mieć ogólne przeznaczenie – wykorzystanie butów miejskich do jazdy sportowej może skończyć się ciężkimi obrażeniami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty enduro używane jedynie do przemieszczania się po ulicach miast, będą może wyglądały doskonale, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia komfortu. Rolą obuwia na motor, zresztą jak pozostałych elementów ubrań dla motocyklisty, jest podwyższenie bezpieczeństwa jazdy i zabezpieczenie kierowcy, toteż jakość wykonania i wykorzystanych w nim surowców jest niezwykle ważna. Kupujmy wobec tego obuwie uznanych producentów. W razie problemów z wyborem butów warto zawsze skorzystać z pomocy bardziej wykwalifikowanego kierowcy bądź zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym planujemy dokonać zakupu butów.

Adres firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]