Ochraniacze dla konia osłonią kończyny zwierzęcia przed urazami

21 grudnia 2021

Znajdź ochraniacze dla konia.

Ci, którzy po prostu nie pasjonują się jeździectwem, czasami są zaskoczone, że kończyny koni należy osłaniać ochraniaczami. Wachlarz artykułów tego rodzaju jest bardzo szeroki i w sklepach oferowanych są setki ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z przeróżnych surowców. To powoduje, iż także kłopot z ich wyborem mają czasem nawet profesjonalni jeźdźcy.

Ochraniacze dla koni – zamów typ zgodny z czynnością, którą podejmuje zwierzę

Nadrzędnym kryterium wyboru ochraniaczy, które należy ubrać zwierzęciu, jest rodzaj aktywności, jaką w danej chwili podejmuje koń. Jest kilka rodzajów ochraniaczy: transportowe, stajenne, ujeżdżeniowe, skokowe, rajdowe, crossowe oraz specjalistyczne, a każde z nich pełni inne funkcje. Na przykład, ochraniacze ujeżdżeniowe zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia urazów mechanicznych, stłuczeń, a także skaleczeń, które niekiedy zdarzają się w trakcie treningów ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego typu świetnie pochłaniają energię uderzenia, a równocześnie podtrzymują staw pęcinowy. Natomiast ochraniacze skokowe wyróżniają się mocną budową skoncentrowaną na zakryciu boków oraz tylnej części nogi zwierzęcia, co chroni ją w razie zahaczenia o drążek przeszkody. Nogi koni sportowych, które z uwagi na uczestnictwo w rozlicznych konkursach jeździeckich wożone są częstokroć nawet kilkaset kilometrów od stadniny, zabezpieczają ochraniacze transportowe. Powinny one być sporządzone z tworzyw, które nie doprowadzą do powstania otarć nawet podczas dalekiej podróży. W sklepach z artykułami jeździeckimi kupisz również kaloszki dla koni, które opracowano dla zwierząt ścigających się. Kaloszki ochraniają piętkę koni.

Ochraniacze dla konia – z jakich materiałów są produkowane?

Entuzjaści jeździectwa poszukujący ochraniaczy dla konia znajdą niezmiernie szeroką ofertę produktów, różniących się od siebie zarówno kosztem, jak i materiałem, z których są produkowane. Naturalnie, najbardziej atrakcyjne wizualnie są ochraniacze skórzane, jednakże trzeba o nie należycie troszczyć i konserwować je po każdym użyciu, w przeciwnym razie za jakiś czas będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Inne surowce, z których wykonuje się ochraniacze, to lekki i wytrzymały neopren oraz inne materiały syntetyczne. W sklepach dostępne są też kaloszki dla koni wytwarzane z kauczuku.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]