Piękno i wytrzymałość naturalnego surowca – drzwi wejściowe drewniane

14 lutego 2020

Co trzeba wiedzieć o drzwi drewniane zewnętrzne producent?

Drzwi wejściowe pełnią sporo funkcji – ochraniają dom przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych, strzegą przed włamaniem i oddzielają od hałasu dobiegającego z ulicy. Z jakiego powodu warto wybrać drewniane drzwi wejściowe? Kiedy zamówić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne nie wykrzywiają się

Zakup drzwi zewnętrznych to jedna z najpoważniejszych decyzji, które musi podjąć każdy właściciel domu. Drewniane drzwi zewnętrzne z uwagi na swoją trwałość i właściwości już od dawna cieszą się ogromnym uznaniem. Organiczny surowiec wspaniale się prezentuje i można go wykończyć na przeróżne sposoby. Odpowiednio skonstruowane drewniane drzwi wejściowe wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, iż w pomieszczeniach daje się odczuć komfort cieplny, a zarazem koszty ogrzewania są o wiele niższe. Wybierając drzwi do domu wypada zwrócić uwagę na modele o przekroju 68 mm albo 92 mm. Szczególnym popytem cieszą się ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna klejonego trójwarstwowo, dzięki swoich właściwości – nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym i odkształceniu, zatem bardzo dobrze nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Obecnie wejściowe drzwi drewniane posiadają uszczelki najnowszej generacji.

Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe na wymiar

Producenci świadczą także przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są niezbędne w przypadku nienormatywnych otworów drzwiowych. Z kolei drzwi wejściowe dwuskrzydłowe to oferta dla osób, którym zależy na oryginalnym designie. Jeżeli szukamy drewnianych drzwi wejściowych dwuskrzydłowych na wymiar, warto skorzystać z oferty firmy, która wykona nietypowy wzór na zlecenie, a równocześnie zapewni kilkuletnią gwarancję na swój produkt. W drzwiach drewnianych można umieścić wspaniale wyglądające szyby, na przykład witrażowe. Klienci mogą również wybierać spośród rozmaitych rodzajów szyldów. Prócz walorów estetycznych, należy też zaakcentować pozostałe cechy, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Sforsowanie ich jest utrudnione, gdyż w dzisiejszych czasach często wyposaża się je w zabezpieczenia antywłamaniowe. Gwarantuje to lokatorom wysoką ochronę. Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe są wyposażone również wielopunktowy zamek listwowy, a klient może wybrać niski próg aluminiowy lub drewniany. Przy wytwarzaniu nowoczesnych drewnianych drzwi wejściowych używa się najlepszej jakości środków impregnujących, które osłaniają ich zewnętrzną powłokę przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]