Rolety dzień noc i firanki – czy da się zaaranżować ten duet we wnętrzu?

5 października 2018

Kiedy urządzamy wnętrza jesteśmy stawiani przed wyborem: żaluzje, rolety czy zasłony? Czy istnieją sytuacje, kiedy te dwa elementy – rolety dzień i noc i zasłony – będą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie przyjrzeliśmy się inspiracjom wnętrzarskim i teraz będziemy starać się odpowiedzieć na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z zasłonami lub firankami?

Rolety dzień noc i firanki – tak czy nie?

Na blogach wnętrzarskich odkryliśmy kilka propozycji aranżacji pomieszczeń zgodnie z tym pomysłem. Rolety – klasyczne gładkie bądź dzień noc – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może się udać. W jasnym, pastelowym pomieszczeniu: salonie, kobiecej sypialni czy dziecięcym pokoju, oprócz rolety masz możliwość także w oknie powiesić firanki. Jaki kolor? Przy intensywnej lub wzorzystej rolecie postaw na firankę w kolorze białym, jasnoszarym bądź kremowym. Roleta jest jasna i monochromatyczna? Firankę możesz dobrać w intensywniejszej barwie. Urozmaici to wnętrze i będzie dopełnieniem lub kontrastem do znajdujących się tam poduszek, dywanu, mebli i innych bibelotów.

Rolety dzień i noc i zasłony – czy takie zestawienie jest możliwe?

W czasie naszych poszukiwań odkryliśmy także mnóstwo sugestii dopasowania rolety dzień noc z zasłonami. Pierwszy nurt to monochromatyzm: zasłona i roleta utrzymana w tej samej gamie kolorystycznej (np. bieli, szarości, beżu, brązie). Inna propozycja to rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona i stonowana roleta – przy czym motyw zasłony wybierz pasujący do estetyki pokoju (dziecięce bohomazy, marynistyczne pasy, romantyczne kwiaty, modne kropki). Ostatnia inspiracja polega na przeciwieństwach. Intensywna roleta – zielona, niebieska, żółta – oraz stonowana zasłona: beżowa, szara, biała. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z firankami lub zasłonami to ciekawy sposób na aranżację pomieszczenia. Odważysz się sprawdzić ten modny duet u siebie?