Skanery 3D. Jakie marki oferuje dystrybutor?

17 listopada 2019

Dowiedz się, gdzie nabyć profesjonalny skaner 3D

W asortymencie firmy CadXpert znajdują się profesjonalne skanery 3D. W sklepie nabyć można urządzenia uznanych marek, m.in.:
– Shining 3D – skanery FreeScan oraz EinScan,
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla techników protetyków,
– RS SCAN – ortopedyczne skanery 3D.

Shining 3D – skanery od pomysłodawcy licznych patentów

Firma Shining 3D od ponad piętnastu lat (od 2004 r.) wytwarza najwyższej jakości sprzęt do druku 3D (skanery 3D, ale również drukarki 3D, oprogramowanie oraz usługi produkcji i projektowania). Shining 3D charakteryzuje się nowatorstwem, jest też autorem wielu patentów – do końca 2015 roku złożyli ich łącznie paręset ( między innymi na oprogramowanie i wzory). Skanery 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w lotnictwie, przemyśle, motoryzacji i innych licznych sektorach przemysłu. Urządzenia Shining 3D dążą do redukcji nakładów na produkcję, a przy tym podniesienia jakości oraz zwiększenia wydajności.

Skanery 3D Degree of Freedom – trzy kolekcje urządzeń

Skanery 3D firmy Degree of Freedom dzielą się na 3 linie:
– Swing – produkty z tej kolekcji wyróżniają się kształtem (wyglądają jak litera L), dwiema kamerami, nieskomplikowaną obsługą oraz wysoką wydajnością i szybkością pomiarów. Sklep CadXpert posiada w ofercie też skanery 3D HD – użyte w nich aparaty o wysokiej rozdzielczości umożliwiają efekt w jakości HD.
– Edge – to linia produktów, które charakteryzują się dokładnością i szybkością. Aż 6 metod skanowania do wyboru umożliwia jeszcze staranniejsze dobranie potencjału sprzętu do potrzeb użytkownika. Skanery 3D będące częścią tej linii są bezproblemowe w obsłudze, efektywne i gwarantują wysoką precyzję skanów. Możliwy jest skan nawet elementów o utrudnionym dostępie (np. wycisku dentystycznego), toteż są używane w dentystyce oraz ortodoncji.
– Freedom – kolekcja ta jest najszybsza i najbardziej dokładna. Przy użyciu technologii Stable Scan Stage (SSS), która wykorzystuje ruchomą jednostkę optyczną, skan jest niezmiernie dokładny. Szybkie działanie, prosta i wygodna obsługa, stabilny pomiar danych to dodatkowe plusy urządzeń z kolekcji Freedom.

Skaner 3D Tiger marki RS SCAN dla rehabilitantów i producentów obuwia

Trzecia kategoria skanerów 3D w ofercie sklepu CadXpert to urządzenie marki RS Scan – ortopedyczny skaner 3D Tiger. Czym cechuje się ten produkt? Nadzwyczajną prędkością działania – skanowanie zajmuje nie więcej niż 15 sekund. Wykorzystanie aż dziewięciu kamer: ośmiu w kolorze i jednej monochromatycznej zapewnia doskonałe odzwierciedlenie obiektów oraz precyzję. Urządzenie Tiger jest skierowane przede wszystkim do rehabilitantów, producentów obuwia i ortopedów. Dokładność jego działania jest stosowana do skanowania wkładek, stóp czy butów.

Skanery 3D nie tylko dla gigantów przemysłu

Druk 3D i skan 3D cały czas się rozwijają, a każde następujące usprawnienia powodują wykorzystanie coraz to bardziej innowacyjnych technologii i materiałów. To wszystko sprawia, iż skanery 3D i ich koszt sukcesywnie obniżają się. Jeszcze niedawno były to urządzenia, które posiadały jedynie największe korporacje, obecnie wysokiej jakości skaner 3D to koszt, na który stać nawet nieduża firma. W asortymencie CadXpert proste modele skanerów 3D dostępne są w cenie już od 7000 złotych (np. skaner Shining3D Einscan SE). To niedużych rozmiarów urządzenie, ważące niecałych 3 kilogramów, łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, pracuje szybko, dokładnie, a przy tym odwzorowuje każdy detal.

Gdzie najlepiej kupować skanery 3D?

Czy wygodniej kupić specjalistyczny skaner 3D w sklepie internetowym czy stacjonarnym? Za zakupami w e-sklepie przemawia nielimitowany czas, aby dogłębnie przemyśleć dobór sprzętu dopasowanego do naszych potrzeb, jak również sposobność zrobienia ich o dowolnej godzinie. A z zakupów stacjonarnych? Skorzystanie z porady ekspertów i możliwość obejrzenia urządzeń na żywo. Ale da się połączyć jedno z drugim – można wybrać online wstępnie jakieś urządzenie, a potem umówić się (mailowo, telefonicznie lub przy pomocy formularza kontaktowego) na wizytę w showroomie CadXpert, który mieści się w Krakowie. Skaner 3D bądź inne urządzenie do druku przestrzennego to odpowiedzialna inwestycja, z tej przyczyny najlepiej podjąć decyzję o jego zakupie w oparciu o merytoryczne wsparcie konsultantów CadXpert. Po sprzedaży CadXpert zapewnia pełną obsługę posprzedażową, warsztaty dla użytkowników z obsługi urządzenia, jak również pomoc techniczną.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]