Środki antyseptyczne – gdzie się je stosuje?

2 września 2019

Chcesz zamówić środki dezynfekujące? Odwiedź tę stronę

Specjalistyczne środki dezynfekujące pozwalają zachować czystość różnych powierzchni. Jak działają i gdzie są wykorzystywane? Kiedy warto się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – zawartość i działanie

Spotykane na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników, które mogą mieć negatywne działanie na zdrowie człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków odkażających z reguły wchodzi nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, alkohol, chlor, jak również wiele innych komponentów. Do często używanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych) oraz żele.

Środki antyseptyczne – zastosowanie

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania blatów, podłóg, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy myciu krajalnic, blenderów, sztućców, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]