Środki do impregnacji drewna – zastosowanie

3 lipca 2019

Kup środki do konserwacji drewna

Środki do konserwacji drewna to produkty stosowane zarówno do mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny należy ochronić nimi drewniane meble?

Zastosowanie środków do impregnacji drewna

Drewno jest materiałem nadającym wnętrzu przytulny charakter. To surowiec popularnie używany do produkcji mebli oraz elementów wykończeniowych (okładziny na schody, podłogi, balustrady). Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy surowiec przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania UV czy deszczu, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki, a także mnóstwo innych elementów. Natomiast środki wykorzystywane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im olśniewający blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Starannie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, iż podłoga jest bardziej wytrzymała na zużycie i uszkodzenia. Należy niemniej jednak pamiętać, iż drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w stosowny sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]