Środki do mycia elewacji – działanie

13 lutego 2020

Chcesz kupić środki do mycia elewacji? Wejdź na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/usuwanie-zabrudzen/usuwanie-graffiti.html

W ostatnich latach problem pojawiania się malunków na murach i ścianach budynków znacznie się nasilił. Z reguły mają one postać napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto często napisy te zawierają treści rasistowskie bądź wulgarne. Nic zatem dziwnego, że zarządcy lub właściciele budynków robią co w ich mocy, żeby usunąć je z murów. W tym celu najczęściej postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednak jest całkiem kosztowne i pochłania sporo czasu. Inną opcją może być zastosowanie preparatu do usuwania farby.

Jak działa preparat do czyszczenia elewacji?

Działanie takich środków bazuje na aktywnych czynnikach, które rozpuszczają składniki najpopularniejszych farb – przede wszystkim rozmaitego rodzaju żywice. Ich charakterystyczny skład powoduje, iż preparaty tego typu pozwalają na czyszczenie także mocno chropowatych elewacji. Dobre preparaty do usuwania farby nie mają w składzie rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są szkodliwe dla otoczenia i ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na ścianę obiektu – w tym celu trzeba użyć wałka lub dużego pędzla. Po godzinie preparat trzeba usunąć myjką ciśnieniową bądź spłukać wodą.

Kto powinien wybrać środek do usuwania farby olejnej?

Środek do usuwania farby olejnej powinien być na wyposażeniu wszelkich firm, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, bo to głównie elewacje nieogrodzonych budynków są narażone na ataki wandali. Niewielkie opakowanie środka okaże się przydatny też właścicielom firm, sklepów czy domów jednorodzinnych. Zakup preparatu do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności pomalowania ścian na nowo duża oszczędność – zarówno jeśli chodzi o wydatki na kupno farby, jak i czas potrzebny do zrealizowania tej pracy.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]