Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

6 listopada 2019

Dowiedz się, gdzie nabyć czapsy

Według wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czym się charakteryzują czapsy i sztylpy jeździeckie

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – ochraniają jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży głównie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Są zatem zalecane jeźdźcom z niewielkim budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je wiosną i latem. Szeroki wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]