Tablice magnetyczne coraz popularniejsze

18 lutego 2020

Tablice szkolne kojarzymy najczęściej z kolorem zielonym i pyłem jaki powstawał, kiedy próbowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, jakkolwiek wciąż są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są zastępowane przez tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich kluczowe zalety?

Białe tablice magnetyczne są w dzisiejszych czasach często wykorzystywane w biurach, korporacjach i urzędach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są cykliczne szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i procedury. Atutem takich tablic jest głównie to, że do pisania na nich korzysta się z szybkoschnących markerów, które łatwo się wymazuje za pomocą gąbki bądź szmatki do tablic magnetycznych. Podczas ścierania tusz z markerów nie pyli się, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość zastosowania magnesów, za pomocą których można przypiąć do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest bardzo proste. Wystarczy regularnie przetrzeć jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma też właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez długi okres czasu. Jeśli postanawiamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie wybierzmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona zawieszona. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto przemyśleć kupno tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do mieszkania – jak ją wykorzystać?

Mała tablica magnetyczna za to znakomicie sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak jej użyć? Powieś ją w kuchni, a kiedy spostrzeżesz, iż kończy Ci się jakiś produkt (sól, płatki owsiane czy ryż) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do supermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która przenigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w dywan nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może także spędzić weekendowy wieczór na grze w kalambury, wisielca albo składając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna posłuży także rodzicom, którzy pragną pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.