Zabawki dla kilkumiesięcznych dzieci – kupuj je z rozwagą

29 września 2020

Dzieciom już od pierwszych chwil życia towarzyszą różnego typu zabawki. Oczywiście najukochańsze są przede wszystkim te, które brzdąc może tulić i z którymi najczęściej silnie wiąże się emocjonalnie. O tym, jak potężna może być więź malucha z zabawką, stanowi fakt, iż praktycznie każdy z nas pamięta swojego ukochanego misia bądź lalkę z dzieciństwa, a prawdopodobnie do tej pory posiada je jako sentymentalną pamiątkę.

Czym powinny charakteryzować się maskotki dla noworodków i niemowląt?

Niemowlęta i noworodki nie potrafią jeszcze bawić się zabawkami. Częstokroć zakupione z okazji narodzin dzieci misie oraz lalki przez długie tygodnie są zaledwie detalem w wystroju pokoju dziecinnego. Nie świadczy to jednak, że maluch nie ma z nimi kontaktu każdego dnia, bowiem od razu rozpalają one jego ciekawość. Maluch zasypia w ich sąsiedztwie i wyciąga do nich rączki podczas zabaw z mamą. Z tej przyczyny, zabawki dla kilkumiesięcznych maluchów winny wyróżniać się wysokim stopniem bezpieczeństwa.

Przytulanki i lalki dla niemowląt nie powinny posiadać żadnych twardych części, zwłaszcza tych niewielkich (np. guziczków bądź oczek), które szybko mogłyby się odkleić i które dziecko mogłoby wsadzić do buzi i połknąć. Z myślą o zdrowiu malucha należy kupować zabawki, które wykonane są z materiałów nierecyklingowanych oraz takich, które nie powodują uczuleń. Przed kupnem bezwzględnie należy sprawdzić, czy zabawka spełnia stosowne normy bezpieczeństwa (symbol CE), a także czy jest dostosowana dla niemowląt i noworodków. Takie akcesoria i przytulanki dla dzieci są oznaczone jako 0+.

Zabawki a rozwój niemowląt

Początkowe miesiące życia malucha są bardzo istotne dla jego właściwego rozwoju. To czas, w którym dziecko uczy się trzymać i upuszczać rozmaite przedmioty, kształtuje swój zmysł dotyku i słuchu, a także poznaje barwy. Żeby wspierać rozwój sensoryczny dzieci, zabawki dla niemowląt częstokroć odróżniają się ekspresyjną kolorystyką i mają odstające elementy, które bez problemu chwycą drobne ręce malucha lub które wydają miłe dla ucha brzmienia (na przykład szeleszczą). Ciekawe są też przytulanki, które kształtują zmysł dotyku dziecka – posiadają one elementy o różnorodnym stopniu miękkości czy też są uszyte z tkanin o różnej teksturze.

Niemowlę z pluszowym króliczkiem Galerii Bukowski
Niemowlę z pluszowym króliczkiem Galerii Bukowski

Pluszaki dla najmłodszych w sklepie Galeria Bukowski

Wyjątkowe zabawki dla niemowląt i noworodków oferuje Galeria Bukowski, producent szytych odręcznie misiów oraz innych pluszaków dla maluchów w różnym wieku. W ofercie dla najmłodszych znajduje się kilka rodzajów indywidualnie zaprojektowanych zabawek, które na pewno polubi każde dziecko. W sklepie można zamówić między innymi wydające bardzo delikatne dźwięki pluszowe grzechotki, miękkie w dotyku i przystosowane do rąk kilkutygodniowych dzieci, a także maskotki z serii The Happy Family i The Patchwork Family, które przyciągają uwagę swoją niebanalną kolorystyką. Użyteczne na co dzień są kocyki-przytulanki, na których można położyć noworodka podczas zabawy. Mają one sterczące elementy stymulujące zainteresowanie maluchów i przystrojone są główkami przeróżnych zwierzątek, toteż mogą również być przytulanką (z ang. to tzw. comfort blanket).

Niepowtarzalną kolekcją zabawek są misie z serii Ziggy, czyli pluszaki upodobnione na inne zwierzaki. Dzięki nim mamy spędzą mnóstwo godzin na wesołej zabawie z pociechą, np. pokazując mu, jak zwierzak przeobraża się w kilka chwil w całkowicie inna maskotkę. Osobny dział w sklepie stanowią natomiast misie idealne na podarunek z okazji przyjścia na świat, sakramentu chrztu czy celebrowania pierwszych urodzin dziecka.

Wszystkie zabawki i pluszaki oferowane w w Galerii Bukowski spełniają surowe normy bezpieczeństwa, a ich utrzymanie w czystości jest nadzwyczaj łatwe – wolno prać je w pralce lub ręcznie. Pluszaki z wyszywanymi oczkami mogą służyć do zabawy już od wczesnych chwil życia.