Zalety rolet ściennych

11 września 2018

Marzysz o roletach w swoich wnętrzach, ale wydaje się to niemożliwe, ponieważ nie da się ich umocować na oknie? Jest na to rozwiązanie. Dla ludzi takich jak Ty wynaleziono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że montuje się je na suficie lub ścianie. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na ten rodzaj rolety? Gdzie rolety ścienne sprawdzą się najlepiej?

Rolety ścienne gładkie

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to wariant wykonany z gładkiego materiału. Ten typ rolety ma najczęściej półzaciemniający poziom. Wpuszcza pewną ilość promieni słonecznych do wnętrza, a jednocześnie osłania przed nadmiernym rozgrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Domeną tych rolet jest łatwy montaż na suficie albo ścianie. Porównując je do rolet okiennych nie wymagających śrub, wiercenia ani specjalnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wymagają wykonania 2-ch otworówutrzymujących rolkę rolety.
Kolejną, ważną różnicą między roletami ściennymi a okiennymi, jest odległość szyby od rolety. Im bliżej roleta przylega do okna, tym bardziej chroni przed nagrzewaniem i światłem gwarantuje. Rolety ścienne są mocniej odsunięte od szyby niż rolety okienne, w związku z czym zaleca się instalować je w pomieszczeniach, gdzie powinno docierać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej model dzień i noc. Tutaj stopień przepuszczania promieni słonecznych jest zależny od zwartości splotu tkaniny i gramatury materiału, z którego wykonano roletę. Rolety dzień i noc rodzaju zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich unikatowy wygląd, dzięki strukturze z poprzecznych pasków, powoduje, że odnajdą się w nowoczesnych, stylowych wnętrzach. Rolety dzień i noc produkuje się w wariancie okiennym i ściennym. Zależnie od potrzeb oraz typu okna można dobrać którąś z tych rolet. Rolety dzień i noc polecamy zwłaszcza do niestandardowych ram okiennych, składających się z kilku kwater.