Zamienniki kapsułek Nespresso – poznaj ciekawe aromaty kaw

29 maja 2020

Co warto wiedzieć o Nespresso kapsułki?

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych sympatyków. Aktualnie jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wytwarza wiele uznanych firm.

Czy można nabyć kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł kilka lat temu więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu robusty i arabiki. Kolejnym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Roma, Venezia, Firenze oraz Trieste. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty pieczonego chleba, orzechów laskowych czy palonego drewna. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Arabic czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje także polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Vanilla, Hazelnut, Carmel i Chocolate.

Podstawowe opakowania dostępne w większości sklepów mieszczą zazwyczaj 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla konsumentów, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zredukować cenę napoju. W przypadku, gdy klient ma obawy, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Adres firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]