Zastosowanie ręcznie formowanej cegły klinkierowej
13 stycznia 2019
Cegła klinkierowa to uznany element budowlany, który jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia, pełni funkcję dekoracyjną, a przy tym powoduje, że budynek odróżnia się od innych. Z jakiego powodu cegła elewacyjna jest tak popularna i gdzie się ją wykorzystuje? Jakie kolory może przybierać klinkier dekoracyjny?
Cegła na elewację – zastosowanie
Naturalne cegły na elewację wywołują zachwyt swoim niepowtarzalnym designem i mogą być użyte zarówno na zewnątrz budynków, jak i w środku. Cegły na elewację znakomicie ozdabiają domy, a także nadają im klasyczny i ponadczasowy charakter. Ich porowata powierzchnia bardzo dobrze sprawdza się na nieruchomościach utrzymanych zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. Z kolei klinkier na komin cechuje duża wytrzymałość i wyśmienicie radzi sobie z wahaniami temperatury. Klinkierówka może też być stosowana na ściany wewnętrzne mieszkania, jak również do wykończenia wytrzymałego i pięknego blatu lub zabudowania kominka – możliwości jest bardzo dużo!
Czemu warto wybrać klinkierową cegłę elewacyjną?
Klinkierową cegłę elewacyjną cechuje trwałość, odporność na negatywne czynniki zewnętrzne oraz niska nasiąkliwość, co sprawia, że jest chętnie stosowana w branży budowlanej. Parametry techniczne to jednak nie jedyne atuty, jakimi dysponuje cegła klinkierowa. Jej kolory umożliwiają osiągnięcie niepowtarzalnego efektu wizualnego – cegły mogą osiągać odcień brązu, żółci, beżu, pomarańczu, czerwieni, a po domieszce glinki o kontrastowej barwie także wiele innych, nawet niebieskim czy różowym. Taka elewacja prezentuje się wyjątkowo i sprawia, że budynek się wyróżnia!