Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

28 sierpnia 2023

Szutersy (shutters), innymi słowy wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się najczęściej z domami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Jednak ten moduł osłony okna można zastosować też w europejskich domach – jest to niezwykle trwałe, a przy tym świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczenia

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą pełniły dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu rewelacyjnie poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie podejmuje się gości oraz przebywa się w nim sporą część dnia. W związku z tym należy zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale jednocześnie przytulny. Swoboda ustawienia stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych przenikających do pomieszczenia, co umożliwia m.in. pełne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę zobaczyć film, bądź jego delikatne ściemnienie, gdy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Swoboda regulacji dostępu promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak także z innej przyczyny – z ich pomocą można skutecznie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma jak wiadomo duży wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów w trakcie lata łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, natomiast w trakcie zimy o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Na dodatek shuttersy efektywniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla alergików. Zbiera się na nich mniej kurzu niż w fałdkach firan, a ich utrzymanie jest wyjątkowo proste i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się również w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecięcym.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]