Zawsze czyste dłonie – antybakteryjny żel do rąk

22 maja 2020

Więcej o mydle antybakteryjnym

Na jednym cm2 powierzchni rąk może znajdować się nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach przenoszą się bakterie, pasożyty oraz wirusy, które powodują poważne choroby. Z tego powodu higiena rąk jest absolutnie nieodzowna. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Zwykle to zadowalający wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach konieczne będzie użycie o wiele efektywniejszych środków.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w różnych sferach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – przychodniach, gabinetach dentystycznych i szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i bytującymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również pracownicy gastronomii – szczególnie po przygotowywaniu posiłków z jajek, mięsa (przede wszystkim z drobiu) czy mleka, bo te artykuły spożywcze w stanie surowym często są zakażone bakteriami.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają też postać płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]