Spływ pontonowy Dunajcem – emocjonująca rozrywka

25 września 2019

Relaks na rzekach kojarzymy głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży, który jest w naszym kraju znany od ponad wieku i nadal znajduje nowych zwolenników. W ostatnich kilku latach doczekał się jednak godnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on znacznie większe emocje od spływu kajakiem, a jednocześnie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się krajobrazami niedostępnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Turyści decydujący się na rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich usług przystosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie rzecz jasna umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kanadyjce lub kajaku. Nie zapominajmy przy tym, że spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Aby bez przeszkód poradzić sobie z wartkim nurtem i przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, czasem nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting Dunajcem – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy rekompensują cudowne widoki. Spływ Dunajcem to idealna okazja do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca przynależą wszak do najbardziej pociągających krajobrazowo rejonów naszego kraju, a nawet Europy. Rafting po Dunajcu to również znakomita alternatywa dla miłośników adrenaliny, ponieważ szlak obfitujący w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.