Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

30 sierpnia 2022

Złóż wizytę w szkole tenisa dla dzieci Kraków - tu uzyskasz fachową pomoc profesjonalistów.

Aktywność ruchowa jest niezbędna i pożądana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci preferują sport. Jak zmotywować je do ruchu? Do wyboru jest mnóstwo różnych form, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko oryginalny sposób wykorzystania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla najmłodszych, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Warto rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie przygody z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą uczestniczyć w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował odpowiedniego zestawu, który zapewni mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę oraz satysfakcję.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki potrzebny jest strój do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej dylematów. Mamy wybór spośród szerokiej gamy części, co pozwala na dobór idealnej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania umiejętności grającego. Rakieta zawiera ważne cechy oraz parametry i to na ich bazie dopasowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są mniejsze niż te dla starszych graczy. Nierzadko zdarza się, że dorośli kupują swoim dzieciom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Pozostaje sprawa rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona ważną rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Tenis dla dzieci – z grupą, czy indywidualnie?

Okres dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na lekcję tenisa już dziecko w młodym wieku. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała okazja do nawiązywania znajomości, poznawania różnych stylów gry. Ponadto tenis grupowy gwarantuje niezwykłą atmosferę oraz zdrową rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem doświadczonego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Adres firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]