Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

24 lipca 2023

Jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta wycieczki w Alpy Austriackie, skieruj się na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Pasjonaci gór, którzy poznali już z każdej strony wszystkie marszruty w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Karpatach, ostatecznie zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i wertują propozycje eskapad w inne góry Europy. Szereg z nich zainteresuje podróż w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Wspaniałe Alpy – marzenie wspinaczy z całego świata

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Europy, którego obszar obejmuje parę krajów, między innymi Słowenię, Niemcy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, określany także mianem Dachu Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Lecz to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe szczyty, o których zdobyciu marzą wspinacze ze wszystkich stron świata, to przykładowo Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. czy Signalkuppe – 4554 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Aiguille du Dru lub Piz Badile. Wyróżnia się niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy łączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktowów

Jakie wycieczki w Alpy oferują rodzimi organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest dużo atrakcyjnych ofert skierowanych do entuzjastów gór o rozmaitym poziomie zaawansowania. Ci, którzy nie mieli uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyli już biegłość w jeździe na nartach i potrafią wykazać się wystarczającą kondycją fizyczną, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności. Tym, których obchodzi przede wszystkim aspekt szkoleniowy, polecamy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie podstaw bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Największym plusem takich wypraw jest to, że organizowane są w niewielkich, najczęściej siedmioosobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę opiekunów.

Z najlepszymi szkoleniowcami i przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie niezapomnianym przeżyciem, niosącym przyjemność z przezwyciężania osobistych ograniczeń, jak również podsycającym ochotę na więcej.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]