Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

15 lipca 2019

Szukasz najlepszej oferty wypraw? Idealnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/wyprawy/

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, imponujące widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi zatem to, iż trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowy poziom trudności szlaków sprawia, że każdy – nawet kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte problemy mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem doświadczonego przewodnika, nie oznacza jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje

Ogromnym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jednakże ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na te rejony. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy organizują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]