Trekkingi coraz popularniejsze pośród turystów

28 września 2018

Na http://bit.ly/2dWZKkq znajdziesz więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Chodzenie po wysokich szczytach utożsamiamy szczególnie z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne są zwykle takie umiejętności – w różnych górach wytyczono bowiem trasy, z jakimi poradzi sobie dowolny turysta – jeżeli oczywiście posiada odpowiednie akcesoria, tj. kijki zapewniające przyczepność na stromych nawierzchniach i buty z przyczepną podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna będzie również obecność doświadczonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc okaże się on potrzebny? W jakich górach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi na technicznych szlakach

Trekkingi są czasem organizowane w naprawdę technicznym obszarze, a to sprawia, że potrzebne stają się akcesoria ułatwiające pokonanie szlaku. Najistotniejszymi z nich są z całą pewnością raki, bo gwarantują przyczepność również na ośnieżonych szlakach – a na wielu szczytach uświadczyć je możemy także podczas upałów. Na stromych podejściach przydatny będzie również czekan. Do korzystania z tych narzędzi niezbędne są odpowiednie umiejętności – z tego względu nieobyci turyści na trekkingi powinni wybrać się razem z instruktorem, bo ten pokaże im, jak bez ryzyka przebyć trasę.

Trekkingi – gdzie się odbywają?

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej ciekawych szczytów na Ziemi, które zazwyczaj okazują się niedostępne dla zwykłych gości. Najczęściej organizowane są w wysokich pasmach – krajowi turyści chętnie wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a także w Alpy czy na skandynawskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w gronie fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę zaś wybrać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam m. in. w okolicach Broad Peak i K2.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]