Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

16 grudnia 2022

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Dolomity trekking, znajdziesz na www.exploruj.pl.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku z pewnością przebyli większość tras trekkingowych w Polsce, które zlokalizowane są w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Naturalnie są one porywające, jednak osoby, które chętnie praktykują ten rodzaj aktywności po jakimś czasie pragną doświadczyć na nowo ekscytacji płynącej z ekskursji po nieznanym terenie. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w Polsce, gdy można zachwycać się oszałamiającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – pasmo górskie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się sporą ilością skalistych grani, stromych turni i baszt skalnych, które w trakcie dnia przez padające na nie słońce zmieniają swój kolor. Jest to także jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, że w 2009 roku wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występują nadzwyczaj spadziste stoki, wysokie pionowe skalne ściany i liczne urwiska, oznaczono w nich również dużo prostych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość osób uprawiających trekking.

Brenta i szczyty Dolomiti di Sesto – co można zobaczyć podczas trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu z pewnością urzeknie wyprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po szlakach wyposażonych w mocne liny asekuracyjne. Plan wypraw tego rodzaju jest tak opracowany, żeby członkowie grupy mieli czas na naukę reguł asekuracji, jak również procedur przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po graniach Brenty, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości turystów fizycznie bardzo trudna, jednak jej uczestnicy na pewno nie zapomną o niej przez całe życie. W Dolomitach można spędzić również interesująco zimowe miesiące, chodząc po mało stromych terenach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Dolomiti di Sesto i Tofanów.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]