Wyprawa na górę Kilimandżaro dla miłośników niecodziennych wrażeń

7 sierpnia 2021

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą wycieczki na Kilimandżaro? Nie zwlekaj! Skieruj się na http://tinyurl.com/y6eb4tuj.

Wspinaczka na górskie szczyty to cel dużej części podróżników, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Niezatartych przeżyć niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto w niej uczestniczyć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Obieżyświatów zachęcają zwłaszcza znikające już lodowce, malownicze krajobrazy, jak również sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Shira, Mawenzi oraz Uhuru. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga stosownego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość realne jest niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na szczyt masywu stanowi trudne zadanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 7 do 9 godzin dziennie.

O czym trzeba pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą powinno się również zrobić zapas leków działające przeciwmalaryczne. Przed atakiem choroby uchroni także stosowna profilaktyka – używanie środków odpędzających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego nogi i ramiona. A w jaki sposób zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]