Wyprawa w Himalaje – przygoda życia każdego miłośnika gór

25 września 2021

Dowiedz się więcej o Himalaje wyprawa.

Himalaje wraz z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma wiele czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć również o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stanowią pole rywalizacji doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na początku należy zaznaczyć, że jeśli chodzi o trekking, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Problemy powoduje też samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich górach. Kolejnym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Annapurny i Lhotse

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum lub Himalajach w Himalaje lub Karakorum z rzadka decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, ponieważ częstokroć organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]