Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

17 maja 2022

Kliknij tutaj, aby zdobyć więcej informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o planowanych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Fajne miejsca w Małopolsce – odwiedź portal przygotowany specjalnie dla turystów

Aby przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstał portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o mniej i bardziej znanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o wystawach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Podróżnicy organizujący przyjazd do Małopolski już na stronie głównej zauważą mapę, na której błyskawicznie wyszukają Centra Informacji Turystycznej, kempingi, pensjonaty i hotele oraz zabytki i galerie położone w różnych punktach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Prócz tego dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował wirtualne spacery przedstawiające m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, trasy rowerowe czy urok miejscowego folkloru.

Witryna o atrakcjach turystycznych Małopolski z myślą o cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych górskich miejscowości. Informacje zawarte na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku słowackim, rosyjskim i niemieckim, francuskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, na której poznają ważne wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas pobytu w Polsce.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego