Nienaturalne linki przychodzące – spam czy SEO?

16 lutego 2019

Nienaturalne linki przychodzące są główną przyczyną, przez którą na naszą stronę internetową może zostać zastosowany filtr Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych negatywnych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – nie stosuj ich

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie zbyt dużej liczby odnośników kierujących internautów na naszą stronę internetową. Łamią one zasady naturalnego linkowania opracowane przez koncern Google, bo manipulują miejscem adresu w przeglądarce. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące występują w formie wpisów marketingowych przesyconych wieloma frazami. Szerzy się również proces wymiany linków, co skutkuje nałożeniem bana. Strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nierzetelne praktyki zostaną wykryte, a to wiąże się natychmiastowym obniżeniem jej pozycji w przeglądarce, nawet o 40 podstron.

Jak wykluczyć problem nienaturalnych linków przychodzących

Nie zapominajmy, że kiedy na portal zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo starać się o odtworzenie normalnej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest jednak niezwykle pracochłonny i nie gwarantuje pełnego powodzenia. Zgłośmy się do profesjonalnej firmy pozycjonującej, jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę pozbycia się problematycznych filtrów. Fachowcy błyskawicznie zidentyfikują realną przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie doświadczonym firmom.