Ślubna moda męska – co jest na czasie?

12 sierpnia 2018

Ceremonia ślubna to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego nowożeńcy przykładają ogromną wagę do oprawy uroczystości. Ważną kwestią jest ubiór – nie tylko panna młoda, ale również pan młody powinien wyglądać elegancko i modnie. Męska moda ślubna ma wiele twarzy.
Panowie nie są obecnie skazani na jeden rodzaj garnituru, a moda męska ślubna ulega podobnym przemianom, co damska. Klasyczny strój z pewnością odda powagę chwili, lecz często wzbogaca się go graficznymi bądź folkowymi elementami. Warto pamiętać, że garnitur czy frak powinien pasować do osobowości pana młodego, aby nie czuł się on w nim nieswojo.

Moda męska na ślub – współczesne trendy

Spodnie garniturowe, marynarka, koszula, krawat… nawet najprostszy strój pana młodego zawiera mnóstwo elementów. Jednym z nich, który ostatnimi czasy wraca do łask i ślubna moda męska nie może się obecnie bez niego obyć, jest kamizelka. Wygląd modnej kamizelki nawiązuje do dawnej elegancji, lecz może kontrastować barwą z tkaniną garnituru. Jeśli chodzi o garnitur, do mody wracają zestawy w kratę, nawiązujące do stylu retro, lecz z tej inspiracji czerpie cała moda męska. Wesele w klimacie boho lub rustykalnym będzie idealną okazją na pokazanie się w kraciastym garniturze. Kolejnym modnym elementem będą szelki – czarne lub brązowe wyglądają bardzo elegancko.

Moda ślubna męska – gdzie szukać inspiracji?

Dobór elementów stroju ślubnego może wydawać się skomplikowanym zadaniem, lecz z pomocą przychodzą portale internetowe w całości poświęcone organizacji ślubu i wesela, ukazujące najnowsze trendy oraz pełne porad dla przyszłych nowożeńców. Ślubna moda męska zajmuje pokaźną część tych serwisów.