Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

24 stycznia 2024

Pełna oferta skitur znajduje się tutaj.

Gros turystów wyruszających w góry w okresie zimowym, jedzie tam zwykle wyłącznie po to, aby spędzać dni na białym szaleństwie na nartach lub na desce snowboardowej. Jednakże nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz wziąć udział w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Wyczerpujące, a zarazem bardzo satysfakcjonujące skitury

Turystyka narciarska przeżywa obecnie swój rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już trywialnego odpoczynku w drewnianym, góralskim domu i przelotnego zjazdu z popularniejszych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, postanawiają zaznawać ich czaru podczas stosunkowo intensywnych, jednak dających sporo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak przeznaczona tylko dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych nart oraz butów.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami miłośników turystyki narciarskiej są z pewnością włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie świetnie dadzą sobie radę nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do wypadów odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam wspaniałe warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości przeszło 4000 metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś trasa okaże się adekwatna do posiadanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na doradztwo organizatorów skitur i ich instruktorów.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]